آموزش ریختن آهنگ و ویدیو در محصولات اپل

چگونگی ریختن موسیقی از طریق آیتونز در iPhone/iPod/iPad

 

بسیاری از کاربران بخصوص کاربران ایرانی بدلیل اینکه آنچنان آشنایی ای با نرم افزار آیتونز iTunes ندارند هنگامیکه بر فرض گوشی آیفون خود را خریداری می کنند با مشکل عدم توانایی در ریختن موزیک روی دستگاه خود مواجه می شوند.  حقیقتا ریختن موزیک یا آهنگ کاری ندارد ولی چون اکثر کاربران از نرم افزار های متفرقه یا نرم افزار پیندوز مدیا پلیر برای گوش دادن به موسیقی استفاده میکنند و از iTunes برای این امر استفاده نمی کنند پس ریختن فایل های صوتی برای آنها سخت تر است. چند راه برای انتقال موزیک به گوشی وجود دارد یکی اینکه  کل موزیک هایی که قصد انتقال آنها را دارید به بخش library برنامه iTunes / آیتونز انتقال دهید و سپس گوشی یا آیپد خود را به کامپیوتر وصل کرده و آیتونز را باز کنید و آنها را به sync کنید. 

اما راهی که ما به شما پیشنهاد می کنیم خیلی راحتتر است  ، کافیست که مثل عکس پیش بروید :

ابتدا گوشی و  دستگاه را همانند عکس وصل میکنید به کامپیوتر بعد از ملاحظه کردن نام دیوایستان روی آن کلیک کنید تا صفحه زیر را ملاحظه فرمایید:

itunes sync

 

در عکس بالایی دقت کنید ببینید تیک گزینه Manually manage music and videos روشن می باشد، شما هم تیک آنرا روشن کنید و در پایین سمت راست صفحه روی گزینه Apply بزنید . بعد از اینکه از انتخاب شدن و فعال بودن این گزینه manually manage music اطمینان حاصل کردید. به سادگی وارد بخش Musics  که در سمت راست صفحه زیر نام گوشی خود می بینید کلیک کنید و گزینه Sync music را بزنید ، اکنون ممکن است آیتونز از شما در خواستی بکند که  شما باید گزینه Erase and Sync را بزنید. 

پس از انتخاب Erase and sync یکبار دیگر روی Sync  در پایین صفحه بزنید ، حال می توانید بخش MUSIC را از زیر نام idevice انتخاب کرده و بصورت Drag and Drop موزیک هایتان را از داخل PC یا لپ تاپ خود بگیرید بکشید و بندازید داخل قسمت موزیک . در انتها نیز روی گزینه Sync بزنید تا آهنگ ها به گوشی ، آیپد یا آیپادتان منتقل بشوند.

 

اطلاعات اضافی