با فروشگاه آیتونز بیشتر آشنا شوید

 

همانطور که پیش از این نیز به این فروشگاه اشاره کردیم ، اکنون قصد داریم تا به بصورت اختصاصی به مواردی که در فروشگاه iTunes موجود می باشند نیز بپردازیم . در iTunes store  چندین بخش وجود دارد یکی بخش دانلود موزیک ، که در آن آهنگ خوانندگان را می توانید بصورت جداگانه دانلود نمایید یا اینکه کل آلبوم آنها را خریداری کنید.

پس از اینکه خریداری می شوند وارد بخش  دانلود می شوند و تک تک دانلود شده و در حافظه کامپیوتر شما ذخیره می شوند. فرمت آنها نیز بصورت m4a است . شما می توانید آنها را براحتی از بخش music مک یا ویندوز خود پیدا کنید و به هر فرمتی که خواستید تبدیل نمایید. 

 

بخش ویدیو نیز به همین صورت می باشد. ، براحتی می توانید فیلم یا سریال و پادکست های خود را دانلود کنید و ملاحظه فرمایید.

بطور کلی آیتونز از چندین بخش ، music ,books, movies, tv shows, appstore , itunes u , ping تشکلی شده است که در آینده هریک را بصورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

از این بین بخش موزیک ، اپ استور و بخش کتاب ها برای کاربران ایرانی از اهمیتی بیشتری برخوردار است بخصوص بخش اپ استور appstore یا همان جاییکه بازیهای آیفون و آیپد را دانلود می کنید. 

قبل از هر چیزی برای شروع به دانلود هر چیزی که مجانی یا پولی می باشد شما باید یک اپل آی دی داشته باشید ، اپل آی دی در گذشته بسیار ساده تر ساخته می شد ولی اخیرا با سختگیری های زیادی مواجه می شوید و بهتر است از  افراد با تجربه در این امر کمک بگیرید چراکه قطعا شما نمیخواهید دلار هایی خرج کنید ولی به یکباره آنها را از دست بدهید و اپل آیدی شما بسته شود. در مطالب بعدی ترفندهایی برای گول زدن اپل نیز به شما برای حفاظت از اپل آی دی خود آموزش خواهیم داد. ولی در همین حد بدانید که برای استفاده از اپ استور نیازمند یک حساب Apple Id هستید. 

در اپ استون Appstore شما همه بازی های آیفون ، آیپاد و آیپد را دارید تنها باید هر کدام را که خواستید بصورت رایگان دانلود کنید یا بخرید. در این بخش دسته بندی های مختلف بر حسب نوع application ها را در دسترس خواهید داشت تا به سادگی بتوانید آن چیزی را که احتیاج دارید تهیه کنید.

معمولا هم سرور های اپل برای دانلود قوی می باشند و در آینده ترفندی را آموزش می دهیم که سرعت دانلود خود از این فروشگاه را افزایش دهید.

پس از اینکه برنامه های خود را دانلود کردید خیلی راحت از طریق iTunes می توانید آنرا به داخل دستگاه خود انتقال دهید. به همین دلیل است که پیش از این گفتیم که هیچ برنامه ای سازگار تر از آیتونز با idevice وجود ندارد. همه چیز را درکنار هم خواهید داشت .

اطلاعات اضافی