itunes آیتونز یا آیتیونز چیست ؟

آیتونز چیست ؟

آیتونز ، آیتیونز ، iTunes

اولین موضوع این بخش را با معرفی نرم افزار آیتونز به شما عزیزان آغاز می کنیم. آیتونز یک نرم افزاریست که شرکت اپل آنرا طراحی کرده تا از طریق آن به ریختن بازی ، برنامه، موسیقی ، ویدیو و بسیاری مورد دیگر داخل آیفون ، آیپد یا آیپادتان استفاده کنید. 

آیتونز یک پخش کننده موسیقی نیز می باشد. یعنی شما می توانید از آن به عنوان یک پلیر موزیک نیز استفاده کنید. ولی بهتر است که اینکار را نکنید و از پلیر های دیگر استفاده کنید چرا که آیتونز برنامه سنگینی می باشد. حال چرا اپل شما فقط با این نرم افزار موارد مذکور را به آیفون ، یا سایر idevice های خود بریزید دلیلیش چیزی نیست جزهماهنگی کامل این نرم افزار با دیوایس های اپلی شما . نرم افزار های دیگری مثل pc suite و .. نیز در اینترنت برای اینکار وجود دارند ولی باور کنید که هیچ یک از نظر سازگاری در حدو اندازه نرم افزار itunes خود شرکت اپل نیستند. 

آیتونز بخش های مختلفی دارد که در مطالب بعدی به معرفی تک تک آن بخش ها می پردازیم ولی دوست داریم در اینجا بحث را با معرفی itunes store یا فروشگاه مجازی برنامه آیتیونز به پایان برسانیم. 

بخش iTunes store 

محل خرید تمامی بازی ها و برنامه ها ، فیلم های اجاره ای ، موزیک ، فیلم ، کتاب های الکترونیکی و پادکست های شرکت اپل هستند که همگی بصورت کاملا مجازی گرد هم آمده اند و شما کاربران ایرانی نیز براحتی می توانید هر موردی را که خواستید انتخاب کنید و خریداری کنید البته ناگفته نماند بسیاری از آنها فری یا مجانی هستند و نیازی به خرج کردن دلار ندارند.

این نرم افزار دارای موتور جستجو بسیار قدرتمندی می باشد که شما تنها کافیست نام بازی یا هر چیز دیگری که در فکر دارید را به آن بدهید تا برایتان پیدایش کند . کافیست در بخش جستجو نام خواننده یا آلبوم مورد علاقه تان را بنویسید تا براحتی به آن دسترسی پیدا کنید و خریداری اش کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد درست است که بسیاری از موارد در این نرم افزاری مثل انواع بازی های مجانی هستند ولی در بخش موزیک اینطور نیست و بیشتر موارد پولی هستند البته با هزینه ای بسیار کم.

نحوه خرید از این فروشگاه

برای خرید از فروشگاه آیتونز استور نیز کافیست از مواردی چون ویزا کارت ،  مستر کارت ، پی پال  و البته آیتونز گیفت کارت / گیفت کارت آیتیونز / iTunes gift card استفاده کنید که قابل خرید  از فروشگاه سایت فارس اپل می باشند و در رقم های مختلف ۱۰ ، ۱۵ ، ۲۵ ، ۵۰ ، ۱۰۰ دلاری موجود می باشند . 

تنها کافیست یکی از این گیفت کارت ها را در اکانت خود وارد کرده و به شارژ اکانت خود بپردازید و به میزان شارژ شده هر چیزی که دوست داشتید را از طریق این فروشگاه خریداری کنید.

پس دقت کنید که آیتونز تنها یک برنامه رابط بین آی دیوایس شما نیست بلکه بزرگترین فروشگاه مجازی نیز می باشد.  iTunes به طور کل جایگاه سی دی ها را از بین برده است و تنها با استفاده از آن می توانید به خریدن فیلم و موسیقی و کلی محصول دیگر بپردازید .

 

مطالب بخش آیتونز سایت فارس اپل را دنبال کنید چرا که با مطالعه آنها خیلی راحت تر می توانید از این نرم افزار استفاده کنید ،  پس منتظر آموزش ها و ترفند های این بخش باشید. 

اطلاعات اضافی