چگونه مک بوک پرو رتینای خود را تعمیر کنید ؟

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که می ترسید وقتی مک بوک پرو ۲۰۱۲ رتینا به این گرانی خرید کردید ، ناگهان دستگاهتان دچار مشکلی بشود و ناچار به تعمیر گاه های مک بوک مراجعه و هزینه فراوانی بابت تعویض قطعات آن پرداخت کنید. ولی فارس اپل امروز به شما باز کردن مک بوک و تعویض قطعات آن را آموزش می دهد.


قبل از هر چیزی باید به شما گوش زد کنیم که این مطلب آموزش ۱۰۰ درصد تعمیر مک بوک پرو رتینا شما نیست بلکه شاید تنها بتواند در باز کردن آن و تعویض برخی قطعات آن مثل هارد ، باتری و رم آن مفید واقع شود.  

* قطعا ، مسولیت هرگونه کاری روی مک بوک شما به عهده خودتان است  *

برای اکثر کاربران بسیار جالب است که بدانند داخل وسیله به این گرانی چه چیزهایی وجود دارد ؟ روی کاغذ یک سری اطلاعات کلی یا specification دارید ولی در باتن این قطعات به چه شکلی جای گرفته اند که مهندسان اپل توانسته اند چنین لپ تاپ باریک ولی فوق العاده سریع و قدرتمند را روانه بازار کنند ؟ طوریکه در بازار داخلی بین ۴.۵ الی ۵ میلیون قیمتش است ولی برای خرید آن سر و دست می شکانند ! 

یک سری اطلاعات کلی این لپ تاپ شامل موارد زیر می شوند :

  • نمایشگر بی همتای آن : 15.4" LED-backlit Retina display with IPS with a resolution of 2880 x 1800 at 220 ppi
  • پردازشگر نسل جدید اینتل أن: Intel Ivy Bridge Core-i7 processor with Turbo Boost and Intel HD Graphics 4000
  • رم آن : 8 GB 1600 MHz DDR3L RAM
  • چیپست گرافیکی شرکت معروف : NVIDIA GeForce GT 650M with 1 GB of GDDR5 VRAM

برای کسی که می خواهد لپ تاپ خود را باز کند بد نیست بدانید در اطراف آن چه چیز هایی وجود دارد ، 

در اطراف مک بوک پرو جدید ، مگا سیف ۲ ، دو عدد پورت thunderbolt و اولین پورت usb 3 آن بهمراه جک ۳.۵ میلی میتری آن را ملاحظه خواهید کرد. 

در سمت راست هم SD کارت ریدر و دومین پورت usb 3 آن را می بینید که با یک پورت HMDI با سایز کامل نیز این دستگاه را کامل می کنند و تقریبا می توان گفت کمبود هیچ پورت دیگری لازم در کناره های این macbook pro 2012 احساس نمی شود.

اگر مک بوک های سری پیشین را دارید آن را بردارید کناره هایش را یک نگاه بیاندازید ، بله هیچ جایی برای خروج هوا در آن تعبیه نشده است. 

مک بوک پرو های جدید کلا از نظر سیستم خنک کننده با مدل های پیشین تفاوت چشم گیری کرده اند و در اطراف چندین محفظه کوچک برای انتقال هوای داخل لپ تاپ را دارا می باشند.

در حال تکمیل ...

اطلاعات اضافی