راهکارهایی برای امن نگاه داشتن اپل آیدی

دیسیبل شدن اپل آیدی

آموزش اختصاصیfarsapple.com

شاید در این چند وقت اخیر شما هم از آن دسته افرادی بودید که با مشکلاتی مثل ساختن اپل آی دی (apple id) بسته شدن اپل آی دی بدلیل payment info  نادرست و اخیرا دیسیبل یا بسته شدن اکانت apple id بدلیل اجبار در ریست کردن پسورد مواجه شدید. ما در اینجا به دلیل هر کدام و راهکارهایی برای رفع آنها می پردازیم. 

ابتدا اینکه دیسیبل شدن اکانت اپل ممکن است دلایل متعددی داشته باشد ولی بیشتر مواقع دلیلش همان هاییست که اشاره کردیم .حال چه کنیم که این احتمال رخ دادن این اتفاقات کمتر بشود ؟

برای ارور contact itunes store

بله این همان پیغامیست که موقع ساختن اکانت apple id با آن مواجه می شوید یا موقعی که می خواهید change country کنید با آن برخورد می کنید. برای اینکه از شر این ارور خلاص شوید بهتر از است از آی*پی کشورهای دیگه استفاده کنید و تا جاییکه می توانید change country یا تغییر کشور ندهید. 

 حتما حتما از آی پ ی کشور آمریکا و ترجیحا همان کشوری که اکانتتون برای آنجا هست payment info را تغییر بدهید . دقت کنید!!! ممکن هست چندبار سعی کنید و مشکل حل نشود پس بهتر هست چند ساعت بعد با " یک کامپیوتر دیگر" برای حل مشکل اقدام کنید . کامپیوتر دیگری نداری پس چیز p اون آیفون یا آیپدتان را روشن کنید و همین کار ها را در idevice خود انجام دهید. دقت کنید وقتی از شما می خواهد که payment info را چک کنید، حتما لازم نیست که آدرس جدیدی بهش بدین. ابتدا روی همان آدرس قبلی در صفحه payment info گزینه done را بزنید اگر نشد اقدام به تغییرش کنید.

موقع ساختن اکانت هم دقت داشته باشید که payment info صحیح یا غیر تکراری که کمتر کسی از آنها استفاده می کند استفاده نمایید و اگر کسی را در خارج از ایران دارید از آدرس آن شخص بهره بگیرید. دقت داشته باشید که اگر آدرس آمریکا به اکانتتان بدهید خیلی بهتر است زیرا موقع خرید برنامه ارجینال راحت تر می توانید از اکانت خودتان استفاده کنید و بازار نرم افزاری  appstore هر کشوری با کشور دیگر فرق می کند . بطور مثال بعضی برنامه ها فقط برای appstore  آمریکا عرضه می شوند .

همچنین اگر روزی خواستید روی اکانت خود گیفت کارت آیتونز خریداری کنید یا ویزا کارت و مستر کارت روی آن وارد کنید ، راحت تر خواهید بود .

پس دو نکته ای را که در بالا گفتیم را فراموش نکیند.

ارور disable شدن اکانت بدلیل reset password

اپل هر چند ماه یکبار همه دارندگان اپل آیدی (  apple id ) را دیسیبل می کنید و کاربر را مجبور به ریست کردن پسورد خود می کند.  اینکار به قول خود اپل برای حفظ امنیت خود کاربر است ولی شاید اپل بخواهد هر چند وقت یکبار حال کسانیکه اکانت را با اطلاعات الکی می سازند را بگیرد . وقتی مجبور به ریست پسورد شدید دیگر هیچ راهی برایتان نیست جز ریست کردن پسورد. در این جا بهتر هست که قبلا شما :

rescue mail برای اکانت apple id تدارک دیده باشید( از قبل) ، تا لینک ریست شدن پسورد به ایمیل rescue ارسال شود. اگر rescue mail ندارید پس بهتر است از راهکار های جواب دادن به موارد زیر پسورد خود را بازیابی کنید:

  1. دانستن تاریخ تولد خودتون که حین ساختن apple id در نظر گرفته بودید
  2. همچنین دانستن سوال های امنبیتی یا security question های اکانت بهمراه پاسخ هاییکه از قبل برای آن تعیین کردید

در مورد بالا خیلی ها جواب سوال امنیتی ها را می دانند ولی تاریخ تولد را همینطوری وارد کردند و له خاطر نسپردند که برای این افراد تنها راه همان rescue mail  هست. 

امیدوارم این نکات حداقل به داشتن یک حساب اپل آی دی ایمن به شما کمک کرده باشد.

اطلاعات اضافی